AdvacneMed

Korekcja małżowin usznych

Powiedz nie odstającym uszom!
Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej, raz na zawsze możesz
pozbyć się kompleksu z dzieciństwa.

 

Na dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki antykoagulacyjne, takie jak aspiryna czy też środki przeciwzapalne. Na tydzień przed zabiegiem zaleca sie nie pić alkoholu.

 

Operację przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym I trwa około godziny. Cięcie prowadzone jest w fałdzie za małżowiną uszną. Powstała blizna nie rzuca się więc w oczy i jest niewidoczna. Najpierw usuwa się nadmiar skóry za uchem, a potem oddziela się skórę od powierzchni chrząstki małżowiny usznej. Następnie chrząstkę przyciąga się do głowy i zaszywa skórę szwami wchłanialnymi. Po operacji nakłada się na uszy opatrunek elastyczny.

W dwóch pierwszych dniach po operacji uszy mogą boleć. Dolegliwości stopniowo znikają po zażyciu ogólnie dostępnych leków uśmierzających. Opatrunek na małżowinach pozostawia się na 7 do 10 dni. Po zdjęciu opatrunku zalecamy szczególną ostrożność. Oznacza to, że trzeba chronić małżowiny przed zranieniem, nie brać udziału w sportach zespołowych przez okres jednego miesiąca, a na noc chronić małżowiny paskiem elastycznym (opaska) lub opatrunkiem. Po miesiącu rana jest już dobrze zrośnięta.

LOKALIZACJA

Racibórz

AdvanceMed

Stalowa 4
47-400 Racibórz

REGON 240922819, NIP 6423049778,
KRS 0000314254

EU